czwartek, 18 sierpnia 2011

Marilyn Monroe Fragmeny. Wiersze, zapiski intymne, listy

Jest w moim życiu kilka postaci, które są dla mnie inspiracją. Jedną z nich jest właśnie Marilyn Monroe - uznana za najpiękniejszą kobietę świata, symbol seksu, ikonę stylu, świetną aktorkę do dziś ludzie zastanawiają się nad jej fenomenem i ja także:) Jakiś czas temu dostałam tę książkę w prezencie i powiem szczerze, był to bardzo udany podarunek...
Książka ukazuje zupełnie inną osobę niż ta, którą zwykliśmy opisywać powyższymi epitetami. Dzięki listom, zapiskom i wierszom, które możemy po raz pierwszy przeczytać w tej właśnie książce diametralnie zmienia się pogląd na jej osobę. Dopiero po przeczytaniu tej pozycji przekonujemy się jak mało o niej wiemy, a to co wiemy jest iluzją stworzoną na potrzeby mediów. Nie chcę napisać za dużo, by nie odebrać przyjemności z zagłębiania się w lekturę, mam jednak nadzieję,że przekonałam Was do sięgnięcia po nią.
Gorąco polecam tę książkę, może umili ostatnie momenty wylegiwania się na plaży czy też coraz to dłuższe wieczory ;)

Marilyn Monroe "Fragmenty. Wiersze, zapiski intymne, listy" jest dostępna m.in. w salonach Empik lub w internetowych księgarniach np. merlin.pl za około 50 złKilka moich ulubionych zdjęć Marilyn Monroe:1 komentarz:

  1. Ba, ja też potrzebuję takich bez dna, szkoda że takie nie istnieją ;) Ale jako podróżna będzie się raczej dobrze sprawdzać, przecież nie da się brać wszystkich ozdóbek ze sobą ;)
    Lubię Marilyn za to, że była tak niesamowicie seksowna i to w ubraniu!

    OdpowiedzUsuń